Kredyty mieszkaniowe dla Polaków pracujących za granicą

08-12-2014
Nowe zdjęcie

  Wielu Polaków wyjeżdżających do pracy za granicą robi to z przeświadczeniem, że po kilku latach wróci do kraju i z zaoszczędzonych pieniędzy ułatwi sobie start do kolejnych etapów życia. Jednym z priorytetów dla większości takich osób jest zakup mieszkania. I często poszukiwania tego mieszkania rozpoczynają się na kilka lat przed planowanym powrotem do Polski. W wielu przypadkach finansowanie zakupu składa się z wkładu własnego uzupełnionego kredytem hipotecznym. Przeprowadzenie takiej operacji na odległość nie jest proste. Zabiera bardzo dużo czasu i niesie ze sobą ryzyko natrafienia na wiele niespodziewanych przeszkód. Szczególnie dotyczy to formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Zarabiając w innej niż złotówki walucie, klienci z zagranicy są skazani na zaciągnięcie w polskim banku kredytu walutowego. A to od czasu wybuchu kryzysu na rynku finansowym nie jest ulubiona forma kredytowania przez banki. Większość postawiła sprawę jasno – udzielamy kredytów tylko w złotówkach. Ale na szczęście jest wciąż kilka banków, które udzielą kredytów w obcej walucie. Niestety ich podejście do klienta dalekie jest od nazwania go przyjaznym. W ciągu ostatnich miesięcy zgłosiło się do nas kilku klientów, którym pomagaliśmy w uzyskaniu takiego kredytu. Za każdym razem trafiali do nas mocno przestraszeni, pod presją goniących ich terminów finalizacji zakupu mieszkania i z odmowną decyzją kredytową ze strony banku, w którym złożyli wniosek. Sytuacja poprzedzająca moment trafienia takiego klienta do nas wygląda najczęściej następująco: klient głównie skupia się na tej przyjemniejszej części procesu, czyli szukaniu dla siebie jak najlepszego mieszkania lub domu. W międzyczasie już bez przyjemności i na szybko robi rozeznanie wśród ofert bankowych, wybiera jeden bank i przygotowuje wymagane dokumenty. Następnie na kilka dni przyjeżdża do Polski i tu w pośpiechu załatwia wszystkie formalności ze zbywcą nieruchomości oraz bankiem. Następnie wraca do siebie i czeka na rozwój wydarzeń, czyli decyzję kredytową w banku. Jeżeli jest ona pozytywna to proces jest prosty. Ale nie oszukujmy się, takich przypadków jest może 1 na 10. Najczęściej pojawiają się problemy. Jakie? Np. bank wymaga dodatkowych dokumentów, które klient musi dostarczyć osobiście, albo znacząco obniża zdolność kredytową co skutkuje odrzuceniem wniosku lub dużym obniżeniem przyznanej kwoty kredytu, czasem wymaga dołączenia do kredytu kolejnego wnioskodawcy lub przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń. Często klient nie może w krótkim czasie kolejny raz pojawić się w Polsce, bo przecież pracuje i nie zawsze może otrzymać urlop a dodatkowo są to oczywiście kolejne koszty. Dlatego warto się przed takimi problemami uchronić.

Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy na początku realizacji pomysłu o zakupie własnego mieszkania skontaktować się z nami. Bazując na naszym dużym doświadczeniu w branży finansowej jesteśmy w stanie przygotować dla klientów propozycje finansowania dopasowane do ich aktualnej sytuacji. Każdemu klientowi zbadamy zdolność kredytową, wyliczymy realną do uzyskania wysokość kredytu wraz z określeniem miesięcznej raty, poinformujemy o wymaganych dokumentach a także prześlemy wzory formularzy. Część dokumentów będzie wymagała przetłumaczenia na język polski przez tłumacza przysięgłego – w tym również możemy pomóc naszym klientom kontaktując ich z biurami tłumaczeń. Jeżeli klient będzie chciał możemy także w jego imieniu poszukać odpowiedniej oferty nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i na rynku wtórnym. Doradzimy także jak odpowiednio przygotować się do ubiegania o kredyt wszystkim tym klientom, którzy zamierzają starać się o kredyt dopiero za kilka miesięcy – to bardzo ważny moment, który pozwala dokonać kilku prostych czynności skutkujących możliwością zwiększenia zdolności kredytowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego na adres kontakt@fincredo.pl lub telefonicznego pod numer +48 22 121 81 25. Swoje dane można także przesłać wypełniając formularz w zakładce Kontakt. Serdecznie zapraszamy.